DS 7 Crossback - francuski szyk i wygoda

DS 7 Crossback jest pierwszym modelem DS drugiej generacji, który chce trafić w wysublimowane gusta użytkowników pragnących utożsamiać się z pionierskim charakterem rozwiązań. Zobaczcie sami przychodząc na Poznań Motor Show czy marka DS sprosta stawianym celom!

Marka DS Automobiles oficjalnie powstała 1 czerwca 2014 roku z wyodrębnienia z Citroena. Nazwa najmłodszej i w zamyśle najbardziej ekskluzywnej francuskiej marki Grupy PSA wywodzi się z legendarnego modelu DS 19 z 1955 roku, który stanowił pod wieloma względami szczytowy moment osiągnięć z zakresu designu i technik.

Niesamowita sylwetka modelu DS 19, która do dziś zadziwia wizjonerstwem wzornictwa i awangardą rozwiązań technologicznych na stałe zapisała się w historii motoryzacji jako wyznacznik postępowego myślenia, luksusu i wysublimowanego francuskiego szyku.

Celem jaki obrała sobie marka DS jest powrót francuskich samochodów do grona producentów określanych mianem Premium – samochodów dla wymagających.

Samochód mierzy 4,57 i powstał na najnowszej platformie modułowej Grupy PSA – EMP 2. Do jego produkcji posłużono się specjalną technologią montażu elementów nadwozia, która  uczyniła jego nadwozie o przeszło 17% sztywniejsze od rozwiązań dotychczas spotykanych na rynku. DS 7 Crossback za równo pod względem stylistycznym jak i technologicznym prezentuje najbardziej zaawansowane rozwiązania jakimi dysponuje Grupa PSA. (DS Automobiles w ramach rodziny marek koncernu pozycjonowana jest najwyżej)

Od momentu powstania marki DS głównym elementem stylu DS jest charakterystyczny układ świateł tzw – DS Wings. Moduły LED, zainstalowane w przednich reflektorach DS ACTIVE LED VISION, w chwili otwarcia modelu DS 7 CROSSBACK zapalają się na purpurowo, po czym obracają się o 180°. Tworzy to wyjątkowy efekt wizualny, dotąd niespotykany, wręcz hipnotyczny, świadczący jednocześnie o zaawansowaniu technologicznym samochodu. Ponadto pionowe światła dzienne, połączone z dynamicznymi kierunkowskazami tworzą charakterystyczny dla marki układ świateł.

Tylne światła również dodają siły i oryginalności identyfikacji świetlnej DS 7 CROSSBACK. Wykorzystujące technologię 3D Full LED, tworzą wzór trójwymiarowej łuski.Aby zaprojektować te piękne światła DS 3D REAR LIGHTS, eksperci DS wykorzystali najnowszą technologię: grawerowanie laserowe, gwarantujące wyjątkową precyzję.

Określenie „awangardowy” doskonale pasuje do opisu wnętrza pojazdu, w którym umieszczone zostały dwa ekrany o przekątnej 12”. Jest to bezprecedensowa oferta w tym segmencie. Pierwszy z ekranów ułatwia nawigację, umożliwia obsługę multimediów, całego pakietu DS CONNECT i funkcji Mirrorscreen. Drugi, personalizowany, przeznaczony jest do obsługi telefonu. Oba ekrany tworzą klimat zaawansowanego technologicznie wnętrza i przykuwają uwagę wielkością i grafiką. Projektanci DS zajmujący się tą dziedziną stworzyli niepowtarzalny interfejs graficzny, zapewniający użytkownikowi personalizację ustawień, a jednocześnie odwołujący się stylistycznie do motywu DS. Dotykowy ekran centralny jest ponadto prosty w obsłudze.

Poza charyzmatyczną stylistyką, DS 7 CROSSBACK proponuje innowacyjne rozwiązania, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo, i zapewniają jazdę bez stresu, oraz komfort kierowcy i pasażerów:

 

  • DS CONNECTED PILOT otwiera drogę do w pełni autonomicznej jazdy,
  • DS PARK PILOT umożliwia automatyczne parkowanie,
  • DS DRIVER ATTENTION ASSIST wykrywa oznaki zmęczenia i osłabienia uwagi,
  • DS NIGHT VISION zapewnia lepszą widoczność podczas jazdy w nocy (do 100 m),
  • DS ACTIVE LED VISION dostosowuje szerokość i zasięg wiązki światła do aktualnych warunków drogowych i prędkości auta,
  • DS ACTIVE SCAN SUSPENSION - zawieszenie DS na miarę XXI wieku - aktywny system wyposażony w kamerę, która wykrywa i pozwala reagować z wyprzedzeniem na wszelkie nierówności drogi poprzez ciągłe sterowanie pracą amortyzatorów.

DS 7 CROSSBACK wyposażono w gamę silników, w tym pięciu termicznych. W pierwszej kolejności dostępne będą jednostki BlueHDi 180 S&S oraz THP 225 S&S wyposażone w całkowicie nową 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów (EAT8). Kolejnym krokiem na drodze innowacji technologicznych będzie wprowadzenie w 2019 roku modelu E-TENSE – hybrydy plug - in marki DS.

DS 7 CROSSBACK stanowi również pokaz wyjątkowego i doskonałego francuskiego know-how, który łączy w sobie elegancję szlachetnych materiałów z obsesją na punkcie detali, tak charakterystyczną dla marki DS.

DS 7 CROSSBACK będzie oferowany z pięcioma Inspiracjami, które odpowiadają upodobaniom, pragnieniom i temperamentowi klientów.

Na potrzeby systemu nagłośnienia DS 7 CROSSBACK, marka DS skorzystała z usług firmy FOCAL®, francuskiego lidera z zakresu profesjonalnych rozwiązań w dziedzinie akustyki i systemów Hi-Fi. DS zastosował ekskluzywną technologię FOCAL ELECTRA®, składającą się z 14 głośników, rozmieszczonych w kabinie, aby pasażerowie zarówno z przodu jak też z tyłu mogli całkowicie zanurzyć się w świecie dźwięków.

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact