Hyundai i30 Wagon Nowej Generacji

Elegancja łączy się z uniwersalnością. Premierowa prezentacja w Polsce podczas Poznań Motor Show 2017.

Hyundai i30 Wagon Nowej Generacji: elegancja łączy się z uniwersalnością

  • Do modelu i30 w wersji 5-drzwiowej dołącza model i30 Wagon
  • Ponadczasowy design i30 wzbogacony o uniwersalność i elegancką formę nadwozia typu Wagon
  • Światowa premiera modelu i30 Nowej Generacji w wersji Wagon miała miejsce podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie
  • Premierowa prezentacja modelu i30 Wagon w Polsce odbędzie się w kwietniu w trakcie poznańskich targów motoryzacyjnych Motor Show 2017

 

Podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie Hyundai zaprezentował i30 Nowej Generacji w wersji Wagon – drugi model z rodziny i30, po debiutującej właśnie w salonach wersji 5-drzwiowej. Nowy Hyundai i30 utrzymuje ponadczasowy design widoczny w eleganckiej, a jednocześnie uniwersalnej linii nadwozia.

“Zaprojektowany, testowany i produkowany w Europie, i30 Nowej Generacji stanowi DNA marki Hyundai w  Europie,” powiedział Thomas A. Schmid, COO Hyundai Motor Europe. “i30 został stworzony jako samochód dla każdego. To więcej niż tylko nowy model - to cała rodzina, składająca się z aut w czterech różnych wersjach nadwoziowych o unikatowych cechach, połączonych wspólnym mianownikiem, jakim jest ponadczasowy design.”

„i30 Wagon Nowej Generacji potwierdza projektową spójność rodziny modeli i30, m.in. poprzez nowy, kaskadowy grill, stanowiący znak rozpoznawczy samochodów naszej marki”. – powiedział Thomas Bürkle, główny projektant Hyundai Motor Europe. “Dzięki opadającej ku dołowi linii dachu i dynamicznym proporcjom, sylwetka modelu przypomina auto typu coupe. Opływowy, wyrazisty profil dodatkowo podkreślają chromowane obramowania wokół bocznych okien.”

Uniwersalność i wiodąca w klasie pojemność bagażnika

Opływowe nadwozie i30 Wagon nie wymusza kompromisu w zakresie pojemności przestrzeni bagażowej, która wynosi 602 l (VDA 211) oraz 1 650 l (VDA 214) przy rozłożonych siedzeniach i jest to jeden z wiodących wyników w segmencie. Dodatkowa przestrzeń zawierająca wygodne schowki znajduje się pod podłogą bagażnika.

Całkowita długość modelu i30 Wagon wynosi 4,585 mm (wersji 5-drzwiowej: 4,340 mm), wysokość 1,465 mm (1,475 mm z relingami dachowymi). Szerokość 1,795 mm i rozstaw osi 2,650 mm są takie same jak w wersji 5-drzwiowej.

Najlepsze w klasie standardowe wyposażanie w zakresie bezpieczeństwa

i30 Wagon Nowej Generacji oferuje najnowsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa oraz connectivity. Standardowe wyposażenie samochodu obejmuje m.in system autonomicznego hamowania, system kontroli poziomu uwagi kierowcy, inteligentne światła drogowe i system utrzymywania pasa ruchu.

Wykorzystujący radar przedni i kamery system AEB, działa w trzech fazach. Najpierw ostrzega kierowcę wizualnie i dźwiękowo, a następnie dozuje siłę hamowania zależnie od poziomu zagrożenia i maksymalnie ją zwiększa aby uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki, jeśli jest nieunikniona. Opcjonalna funkcja wykrywania pieszego wykorzystuje przedni radar i pomaga zapobiegać kolizji z pieszym.

Funkcja kontroli poziomu uwagi kierowcy, która na podstawie wzorców zachowania monitoruje jego czynności np. zmęczenie, również pomaga uniknąć potencjalnych wypadków.

Inteligentny tempomat (ASCC) - wykorzystujący radar przedni, umożliwia automatyczne utrzymywanie ustawionej prędkości i odległości od poprzedzającego pojazdu bez potrzeby naciskania pedału przyspieszenia lub hamulca. System działa przy prędkości od 0 do 180km/h. Jeśli ruch całkowicie się zatrzymuje, system dozuje siłę hamowania do momentu zatrzymania samochodu, a po oczyszczeniu drogi przyspiesza do zadanej wcześniej prędkości.

System monitorowania martwego pola (BSD) z asystentem pasa ruchu monitoruje obszar z tyłu pojazdu, także przy użyciu radaru. W razie wykrycia innego pojazdu zapalają się lampki ostrzegawcze w zewnętrznych lusterkach. Jeśli kierowca włączy wtedy kierunkowskaz, emitowany jest sygnał akustyczny. Dotyczy to również sytuacji, w której podczas zmieniania pasa ruchu zostanie wykryty inny pojazd.

System ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCTA) zmniejsza ryzyko zderzenia z innym pojazdem podczas wyjeżdżania tyłem z miejsc o ograniczonej widoczności, informując kierowcę wizualnie i dźwiękowo o nadjeżdżających pojazdach.

System utrzymywania pasa ruchu (LKAS) ostrzega kierowcę przed niebezpiecznymi manewrami przy prędkości powyżej 60 km//h, analizując położenie samochodu. Emituje sygnał dźwiękowy, a w razie potrzeby koryguje tor jazdy i pomaga wyjść z niebezpiecznej sytuacji.

Funkcja SLIF rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości na podstawie obrazu z przedniej kamery i informacji z systemu nawigacyjnego oraz pokazuje ograniczenia prędkości w czasie rzeczywistym. Informacje są wyświetlane zarówno na wyświetlaczu systemu nawigacyjnego, jak i na zestawie wskaźników TFT.

Inteligentne światła drogowe (HBA) wykrywają w trybie automatycznym samochody nadjeżdżające z naprzeciwka lub jadące tym samym pasem ruchu i w razie potrzeby zmieniają się na światła mijania, aby nie oślepiać innych uczestników ruchu. Gdy nie są wykrywane żadne pojazdy, system automatycznie uaktywnia z powrotem światła drogowe, aby kierowca miał dłuższe pole widzenia

Zawsze w kontakcie

Przestronne i eleganckie wnętrze modelu i30 Wagon zostało zaprojektowane w układzie horyzontalnym z intuicyjnym rozmieszczeniem przycisków poszczególnych funkcji.

8-calowy ekran dotykowy zaawansowanej nawigacji obsługuje funkcje z zakresu connectivity, takie jak Apple CarPlay, Android Auto i LIVE Services. Dostępny jest także system bezprzewodowego ładowania telefonów  w standardzie Qi. Klienci mogą wybrać pomiędzy różnymi systemami audio, włączając system z 5-calowym ekranem dotykowym LCD ze zintegrowaną kamerą cofania, systemem Bluetooth oraz funkcjonalnością My Music.

Dynamiczne i wydajne jednostki napędowe

Gama silników oferowanych w i30 Wagon składa się z ekonomicznych jednostek turbo o zwiększonej wydajności i dynamice. Klienci mają do wyboru trzy silniki benzynowe i jeden silnik diesla 1.6l o trzech mocach. i30 Wagon dostępny jest z nowymi, benzynowymi jednostkami napędowymi – czterocylindrowym silnikiem 1.4 T-GDI o mocy 140 KM oraz trzycylindrowym silnikiem 1.0 T-GDI o mocy 120 KM.

Dynamika jazdy

Inżynierowie z niemieckiego centrum badawczo-rozwojowego Hyundaia sprawdzali dynamikę jazdy Nowego i30 podczas wymagających testów na zróżnicowanych drogach europejskich a także na słynnym torze Nürburgring. Na komfort prowadzenia i dynamikę wpływa także sztywne i lekkie nadwozie, wykonane w 53 % ze stali o wysokiej wytrzymałości.

Wyprodukowany w Europie

Zaprojektowany w centrum R&D w niemieckim Rüsselsheim, produkowany w nowoczesnej fabryce w Nošovicach, testowany na torze Nürburgring – i30 trzeciej generacji powstał w oparciu o europejską strukturę Hyundaia tworzoną przez markę przez 25 lat. Nowy model ma być kontynuatorem sukcesu swoich poprzedników – od momentu rozpoczęcia produkcji w 2008 roku na rynek europejski trafiło ponad 800,000 sztuk i30.

Oficjalna premiera

Światowa premiera modelu i30 Nowej Generacji w wersji Wagon miała miejsce podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie.

Pierwsza prezentacja modelu i30 Wagon w Polsce odbędzie się 6 kwietnia, w trakcie poznańskich targów motoryzacyjnych Motor Show 2017.

Przedsprzedaż biletów online:

Ticketpro

ticketpro-logo-rgb_blue.png

Tixer

thumbnail_tixer-2.png

Przedsprzedaż biletów w punktach stacjonarnych:

thumbnail_mtp_sticker_bilety_dostepne.pn

belka.PNG

Wstecz

Współpraca Medialna

naszemiasto.plmanageronline.pl/warsztat.plbikeandbusiness.pl/ forumsamochodowe.pl
forumsamochodowe.commototarget.plautomototechnika.plpttcc.plspeedladies.pl
hamujbezpiecznie.plprzegladoponiarski.pl/yanosik.plmagazyn-tis.pl/prenumerata.laj.pl/
polskitraker.pl/polskitraker.pl/bus

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact