Motor Show Film Fest

Najlepsze filmy z samochodami w roli głównej. Ciekawi goście. Strefa bezpiecznej jazdy Škoda Auto Lab – to wszystko podczas Motor Show Film Fest, imprezy filmowej, jakiej jeszcze nie było. Kochasz motoryzację? Kochasz kino? Nie może cię zabraknąć!

Już niebawem, podczas weekendu 7-9 kwietnia, w stolicy Wielkopolski zagoszczą wspaniałe samochody, budzące dzikie instynkty motocykle oraz spotkania z niezwykłymi gośćmi.

W tym roku po raz pierwszy proponujemy coś więcej. We współpracy Targów, Multikina, SKODA Auto Szkoły oraz marki Škoda – dostawcy nowego gatunku SUVa, Škody Kodiak
– powstała inicjatywa, która ma się stać tradycją: wieczorny minifestiwal filmów motoryzacyjnych, gdzie obok klasyków kina znajdzie się miejsca na prezentację krótkich filmów opisujących specyfikę poszczególnych marek ze szczególnym naciskiem na ich bezpieczeństwo.

Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie obejmująca powierzchnię niemal 100 metrów kwadratowych strefa Škoda Auto Lab, czyli gościnna wersja unikalnego w skali europejskiej laboratorium (z siedzibą w Komornikach) skupionego na popularyzowaniu bezpiecznej i ekonomicznej jazdy oraz kształcenia umiejętności, samoświadomości
i wiedzy kierowców. Strefa będzie czynna 8 kwietnia od samego rana, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiedzać ją z dzieckiem przed pójściem na film familijny! Kto dowie się już wszystkiego na temat bezpieczeństwa, będzie mógł skorzystać z innych atrakcji, jak choćby tor z wyścigówkami Lego.

W sobotę wieczorem zapraszamy dorosłych widzów na dwa sety kultowych filmów przeplatanych  prezentacją filmów zrealizowanych w fabrykach i laboratoriach Škody oraz na spotkania z ciekawymi gośćmi (więcej informacji wkrótce).

Motor Show Film Fest
8 kwietnia 2017, start: 21:00, Multikino 51 Poznań, ul. Królowej Jadwigi 51

Opisy filmów:

Blok filmowy nr 1 (sala nr 5):

Wyścig, reż. Ron Howard
USA 2013, 123 min.
Nie było kobiety, która była w stanie im się oprzeć. Napędzani adrenaliną. Żyjący na wysokich obrotach. Dwaj najlepsi kierowcy Formuły 1 pokażą, ile trzeba mieć odwagi, żeby zasłużyć sobie na miano prawdziwej legendy. Przekonani, że śmierć zdarza się innym, przekroczą wszelkie granice. Prawdziwa, wciskająca w fotel historia Nikiego Laudy i Jamesa Hunta, to najbardziej oczekiwany film roku.

Drive, reż. Nicolas Winding Refn
USA 2011, 100 min.

Są mężczyźni, którzy wolność mają wpisaną w DNA. To oni jednym spojrzeniem potrafią złamać kobiece serce i sprawiają, że nie można o nich zapomnieć. Przyciągają jak magnes tajemniczym uśmiechem i obietnicą niebezpiecznej przygody. Takim mężczyzną jest Driver, chłopak, który za dnia pracuje jako kaskader, a nocami wynajmuje się jako kierowca gangsterów. Żyje, balansując na cienkiej granicy między rozsądkiem a brawurą. Do dnia, gdy pozna Irene i straci dla niej głowę. Nowa dziewczyna, wyglądająca jak anioł, rozpęta wokół niego prawdziwe piekło. Ich  "love story" pisane będzie czystą adrenaliną. Trzymający w napięciu jak "Bullitt", rozgrzeje publiczność nie tylko rykiem silników, ale przede wszystkim gorączką uczuć.

Blok filmowy nr 2 (sala nr 6):

Mad Max, reż. George Miller
Australia 1979, 93 min

Świat po wojnie nuklearnej. Australią rządzą brutalni członkowie gangów motocyklowych, którzy atakują każdego, kto stanie im na drodze. Tytułowy Mad Max (Mel Gibson) jest gotowym na wszystko gliniarzem, który w pojedynkę postanawia wymierzyć im sprawiedliwość... Kultowy. Jedyny w swoim rodzaju. Niepowtarzalny. Ten film śni się po nocach reżyserom, scenarzystom i autorom zdjęć, któ®zy nigdy nie będą w stanie przeskoczyć poprzeczki ustawionej na niebotycznym poziomie przez ten kanoniczny film z Melem Gibsonem w roli głównej.

Co nas kręci, reż. Bryan H. Carroll
USA 2013, 89’

Niezwykła pasja zwykłych ludzi wyłania się z motocyklowego dokumentu "Co nas kręci", którego siłą są wywiady z przeciętnymi pasjonatami dwóch kółek. Mimo, że część z nich z motocyklizmem miała do czynienia zawodowo jak Kenny Rogers, pierwszy Amerykanin na podium Moto GP, Jason DiSalvo, zwycięzca Daytony czy Keith Code, twórca California Superbike School to reżyser Bryan H. Carroll oszczędza nam tej wiedzy aż do napisów końcowych, tworząc wrażenie, że jednośladów może dosiadać każdy i czerpać z tego bez względu na wiek, płeć i liczbę kończyn niezwykłą przyjemność. "Co nas kręci" to także opowieść o początkach motocyklizmu z migawkami trójkołowych pojazdów, służących jako maszyny serwisowe na drewnianych torach dla kolarzy. O pierwszych cafe racerach, a także wyprzedzającego dzisiejsze pokolenia hipsterów o lata świetlne w byciu "cool" Eda Krentza, zwycięzcy pierwszej edycji Daytona 200 w 1937 r. Nie ich pożółkłe zdjęcia jednak, lecz widok kilkulatków na pierwszych crossowych maszynach z nieodłączną opowieścią "gdzie ukryłem mój pierwszy motocykl, by nie znalazła go mama" odpowiada jednoznacznie na pytanie – co nas kręci.


Ceny biletów:
19 zł (w cenie da wybrane filmy w ramach setu)
15 zł z biletem z Motor Show lub ulotką

Bilety można zakupić pod tym linkiem.

Kontakt dla mediów:

Radek Tomasik
tel. 797 025 425
e-mail: radek@ferment.com.pl

Adam Czub
tel.513 111 949

e-mail: adam.czub@multikino.pl

Wstecz

Współpraca Medialna

naszemiasto.plmanageronline.pl/warsztat.plbikeandbusiness.pl/ forumsamochodowe.pl
forumsamochodowe.commototarget.plautomototechnika.plpttcc.plspeedladies.pl
hamujbezpiecznie.plprzegladoponiarski.pl/yanosik.plmagazyn-tis.pl/prenumerata.laj.pl/
polskitraker.pl/polskitraker.pl/bus

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact