Volkswagen uruchomił stronę internetową poświęconą samochodom elektrycznym i hybrydowym

Tematyka: modele, technologia, zasięg i czas ładowania, aplikacja Car-Net ora modele I.D.

Który z elektrycznych lub hybrydowych modeli Volkswagena wybrać, ile trwa ładowanie baterii i od czego zależy, jaki jest zasięg autelektrycznych i co ma na niego największy wpływ, czego można dowiedzieć się o samochodzie bez wychodzenia z domu dzięki rozbudowanej aplikacji Car-Net, jak będzie wyglądała motoryzacja wprzyszłości i co to jest efekt „memory” – na te i wiele innych pytańodpowiedź można znaleźć na stronie internetowej Volkswagena, na którejuruchomiono sekcję poświęconą elektromobilności. Na głównej stornie volkswagen.pl w sekcji e-Mobility znajduje się nie tylko kopalnia wiedzyna temat elektrycznych i hybrydowych modeli Volkswagena, ale równieżbardzo ciekawe filmy i zdjęcia, które pokazują jak jest skonstruowany i jakdziała samochód elektryczny. Zapraszamy!

e-up! czy e-Golf? A może jeden z trzech modeli GTE, czyli hybryd typuplug-in – Golf lub Passat (limuzyna albo kombi)?

Na nowej stronie internetowej w przejrzysty sposób są przedstawione podstawowe dane techniczne każdego z modeli, jak moc silnika (w wypadku modeli czystoelektrycznych) lub zespołu napędowego (w wypadku modeli hybrydowych)czy zasięg. Jak zmienia się ten ostatni parametr w zależności od sposobuużytkowania auta (w mieście lub na trasie), stylu jazdy, temperatury nazewnątrz i korzystania z klimatyzacji lub ogrzewania można prześledzićdzięki interaktywnym funkcjom nowej strony internetowej.

Na stronie internetowej zawarte są również wyczerpujące informacje osposobach ładowania elektrycznych i hybrydowych modeli Volkswagena.Baterię można ładować z domowego gniazdka, przy użyciu tzw. Wallboxaoraz za pomocą stacji szybkiego ładowania prądem zmiennym lub stacjiładowania prądem stałym. Ze względu na większe natężenie prądu stałego ładowanie do pełna akumulatora elektrycznego modelu e-up! czy e-Golfatrwa mniej niż godzinę. Zasięg pierwszego z nich wynosi 160 km, drugiego– aż 300 km.

Aplikacja Car-Net

Obszerny rozdział na stronie internetowej jest poświęcony możliwościom rozbudowanej aplikacji Car-Net, dzięki której samochody Volkswagena oferują możliwość połączenia smartfonu z samochodem. Car-Net oferuje pakiety usług „Guide & Inform”, „Security & Service” oraz darmowy dla wszystkich samochodów elektrycznych „e-Manager”. Dzięki „Guide & Inform” można sprawdzać wiadomości, szukać atrakcyjnych celów w okolicy i być na bieżąco informowanym o wolnych miejscach parkingowych. Pakiet „Security & Service” odpowiada za bezpieczeństwo podczas podróży i komfort użytkowania samochodu – dzięki niemu można automatycznie dokonać zgłoszenia wypadku czy wezwać pomoc drogową oraz zaplanować termin wizyty w serwisie. Pakiet ten oferuje również autoalarm online oraz dostarcza istotnych informacji dotyczących samochodu. „e-Manager” zapewnia dostęp do wielu funkcji modeli elektrycznych za pośrednictwem komputera lub smartfonu.

Modele I.D

Sporo miejsca na nowej stronie internetowej zajmuje również informacja o przyszłych elektrycznych modelach Volkswagena z rodziny I.D., które zostaną skonstruowane na nowej modułowej platformie zaprojektowanej wyłącznie dla samochodów elektrycznych. Modele z rodziny I.D. będą mogły przejechać bez ładowania akumulatora nawet 600 km. Debiut pierwszego z rodziny aut – kompaktowego hatchbacka – zaplanowano na 2020 rok. 5 lat później Volkswagen przewiduje wprowadzenie do oferty pierwszego modelu z rodziny I.D., który będzie potrafił poruszać się autonomicznie.

źródło: materiały prasowe Volkswagen

Wstecz

Współpraca Medialna

naszemiasto.plmanageronline.pl/warsztat.plbikeandbusiness.pl/ forumsamochodowe.pl
forumsamochodowe.commototarget.plautomototechnika.plpttcc.plspeedladies.pl
hamujbezpiecznie.plprzegladoponiarski.pl/yanosik.plmagazyn-tis.pl/prenumerata.laj.pl/
polskitraker.pl/polskitraker.pl/bus

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact