Znamy - prawdopodobnie - najdroższe auto świata.

Ponad 47 milionów zł zapłacono za wyjątkowego Rolls-Royce'a Sweptail.

Używamy słowa "prawdopodobnie", bo dokładna cena Rolls-Royce'a Sweptail pozostaje słodką tajemnicą producenta i nabywcy. Wszystko wskazuje jednak na to, że Sweptail kosztował aż 12,8 miliona dolarów, czyli grubo ponad 47 milionów złotych. Oznaczałoby to, że to najdroższy kiedykolwiek sprzedany nowy samochód! Więcej za auta płacą tylko pasjonaci, którzy na aukcjach kupują kilkudziesięcioletnie klasyki. Za najdroższy samochód świata uchodzi Ferrari 250 GTO, które zostało sprzedane w 2014 r. na aukcji w Kalifornii za rekordowe 150 milionów złotych. Może w tym roku znajdą swoje wymarzone auto podczas Retro Motor Show 2017?

Jak drogi jest Rolls-Royce Sweptail najlepiej widać przy porównaniu jego ceny do najmocniejszych, ściśle limitowanych supersamochodów. Rolls kosztował 12,8 miliona dolarów, a Bugatti Chiron, Pagani Huayra czy auta przygotowane przez Koenigsegga są trzykrotnie tańsze, bo kosztują trochę ponad 3 mln dolarów.

Spytany o cenę szef Rollsa, Torsten Muller-Otvos,  ani nie zaprzeczył, ani nie potwierdził plotek. Rzucił tylko z uśmiechem, że Sweptail był "istotnie drogi, istotnie drogi".

z21880003q-rolls-royce-sweptail.jpg

Technicznie Sweptail bazuje na Phantomie Coupe. Auto zostało poddane bardzo mocnym modyfikacjom. Od razu zauważamy olbrzymi grill, nowe reflektory, przemodelowane zderzaki oraz zupełnie nowy tył. Projektanci inspiracji szukali w modelach producenta z lat 20' ubiegłego wieku i luksusowych jachtach. Również luksusowe, wykonane ręcznie wnętrze różni się wyraźnie od kabin, które znajdziemy w seryjnych Rollsach. W środku pojawił się nawet specjalny przycisk, po wciśnięciu którego wysuwa się... butelka szampana.

Powstała tylko jedna sztuka wyjątkowego Rollsa, stworzona na specjalne zamówienie. Szef marki zasugerował jednak, że nie wyklucza, że w przyszłości Brytyjczycy mogą jeszcze powrócić do tego projektu. Zapewne jeżeli znajdzie się kolejny chętny z bardzo grubym portfelem.

Źródło: moto.pl

Wstecz

Współpraca Medialna

naszemiasto.plmanageronline.pl/warsztat.plbikeandbusiness.pl/ forumsamochodowe.pl
forumsamochodowe.commototarget.plautomototechnika.plpttcc.plspeedladies.pl
hamujbezpiecznie.plprzegladoponiarski.pl/yanosik.plmagazyn-tis.pl/prenumerata.laj.pl/
polskitraker.pl/polskitraker.pl/bus

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact