Znamy najlepszych młodych lakierników w Polsce!

Podczas poznańskich targów Motor Show 2017 poznaliśmy najlepszych młodych lakierników w Polsce. Pierwsza edycja Turnieju Młodych Lakierników okazała się strzałem w dziesiątkę, a wartość nagród przekazanych przez sponsorów przekroczyła najśmielsze oczekiwania.

Oto najlepsi młodzi lakiernicy

 

Podczas poznańskich targów Motor Show 2017 poznaliśmy najlepszych młodych lakierników w Polsce. Pierwsza edycja Turnieju Młodych Lakierników (7 kwietnia br.) okazała się strzałem w dziesiątkę, a wartość nagród przekazanych przez sponsorów przekroczyła najśmielsze oczekiwania.

 

Do pierwszego etapu internetowego zgłosiło się ponad 200 ekip. Test wyłonił 14 dwuosobowych drużyn, które starły się podczas dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego. Zwłaszcza ten drugi, rozegrany na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, stanowił duże wyzwanie dla młodych lakierników, a zmagania były niezwykle efektowne.

 

Przejdźmy do wyników:

– Miejsce I: Zespół Szkół Mechanicznych CKP nr 2 im św. Józefa w Białymstoku (Bartłomiej Krynicki oraz Rafał Trypuz),

– Miejsce II: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim (Karol Szczygielski oraz Konrad Nicpoń),

– Miejsce III: Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu (Mateusz Żurek oraz Patryk Hajdukewicz).

 

– Z pewnością troszkę była to zabawa, nie było bardzo profesjonalnych zadań, ale i tak trzeba było się do nich solidnie przygotować – komentuje Bartłomiej Krynicki ze zwycięskiej szkoły w Białymstoku. – Niekiedy byłem zaskoczony, jak bardzo błahe błędy popełniali inni zawodnicy. Nie wiem, czy to stres, czy coś innego, ale gdy ktoś się postarał, to można było osiągnąć ciekawe efekty. Bardzo ciekawe pokazy wykonane przez lakierników, wykształconych lakierników, którzy pracują w tym zawodzie, można było się dużo od nich dowiedzieć. Nauka połączona z możliwością sprawdzenia się.

 

Warto podkreślić, że różnice punktowe trzech pierwszych miejsc nie były zbyt duże. Na 200 możliwych do zdobycia punktów 171 to miejsce pierwsze, drugie 164, a trzecie – 160. O ostatecznym wyniku decydowały więc szczegóły. Wszyscy zawodnicy zgodnie podkreślali, że turniej był na wysokim poziomie, a oddech konkurencji czuć było na plecach.

 

A z czym musieli sobie poradzić zawodnicy? Złożenie pistoletu lakierniczego na czas z odwróconym lustrem, przygotowanie maski do lakierowania, układanie kolorów, zdzieranie taśmy dwustronnej, dobieranie kolorów... Konkurencji było prawdziwe zatrzęsienie i wbrew pierwszym opiniom, przysporzyły one wiele problemów.

 

Pozostałe wyniki prezentują się następująco. Podkreślmy, że to najlepsi z najlepszych – osoby, które pokonały kilkadziesiąt innych szkół.

 

– Miejsce IV: Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu

– Miejsce V: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach

– Miejsce VI: Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce

– Miejsce VII: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr w Jarocinie

– Miejsce VIII: Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu

– Miejsce IX: Zespół Szkół Budowlanych ul. Grunwaldzką, Poznań

– Miejsce X: Zespół Szkół nr 4 w Lesznie

– Miejsce XI: Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie

– Miejsce XII: Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

– Miejsce XIII: Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku

– Miejsce XIV: Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu

 

Turniej Młodych Lakierników zorganizowany został przez czasopismo „Nowoczesny Warsztat” i Akademię Rozwoju Motoryzacji, a głównym jej partnerem była firma NOVOL – to ona przygotowała stanowiska, pokazy i umożliwiła kontakt z fachowcami działającymi w branży od lat.

 

Sponsorzy: Norton, OMIA, Anest Iwata, Dynabrade, Hedson, Prodig Tech, KTJ Kolor. Patronat nad Turniejem objęły Międzynarodowe Targi Poznańskie, Targi Techniki Motoryzacyjnej oraz Retro Motor Show.

 

– Z nagród? Bardzo zadowoleni, pistolety lakiernicze konkretne, jak na dzisiejsze warunki to prawdziwa „górna półka” – podsumowuje Bartłomiej Krynicki.

Wstecz

Współpraca Medialna

naszemiasto.plmanageronline.pl/warsztat.plbikeandbusiness.pl/ forumsamochodowe.pl
forumsamochodowe.commototarget.plautomototechnika.plpttcc.plspeedladies.pl
hamujbezpiecznie.plprzegladoponiarski.pl/yanosik.plmagazyn-tis.pl/prenumerata.laj.pl/
polskitraker.pl/polskitraker.pl/bus

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact