Narysuj samochód przyszłości. ElectroMobility Poland z wizją polskiej motoryzacji

roll_up_electro_preview_v_714.jpg

W trakcie tegorocznego Motor Show Dyrektor Zarządzający EMP Krzysztof Kowalczyk przedstawi szczegóły konkursu na polskie auto elektryczne. Spotkanie jest skierowane do projektantów i potencjalnych uczestników konkursu.

Spotkanie „Narysuj samochód przyszłości” odbędzie się dnia
7 kwietnia 2017r., piątek, pawilon 10, o godzinie 14:00, targi Poznań Motor Show

Projekt zakłada stworzenie pojazdu przeznaczonego dla nowoczesnego, świadomego ekologicznie konsumenta. Będzie to auto miejskie, wpisujące się w trendy motoryzacyjnego rozwoju.

ElectroMobility Poland organizuje w 2017 i 2018 roku dwa konkursy, które stanowić będą pierwsze dwa z czterech kroków na drodze do polskiego samochodu elektrycznego.

Konkurs na wizualizację koncepcji nadwozia

Pierwszy konkurs, który potrwa do 10 września 2017 r. jest konkursem na koncepcję nadwozia prototypu miejskiego pojazdu elektrycznego. Zakończy się wyborem 5 najlepszych koncepcji. Projekty można nadsyłać do 15 maja bieżącego roku.

Konkurs na zbudowanie pierwszych prototypów

Drugi konkurs, który rozpocznie się we wrześniu 2017 r., ma na celu zbudowanie jeżdżących prototypów, na podstawie zwycięskich koncepcji z konkursu pierwszego. Zwieńczeniem procesu będzie zamówienie krótkich serii aut i sfinansowanie ich dopuszczenia do ruchu,
a także wsparcie finansowe przy tworzeniu nowej marki.

Konkurs ElectroMobility Poland już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. To jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie, którego efektem będzie polski samochód elektryczny. To także wyjątkowa szansa na zmianę wizerunku polskiej motoryzacji.

Więcej informacji:

http://www.emobilitypoland.pl/harmonogram-konkursu.html

 

O ElectroMobility Poland:

ElectroMobility Poland SA to spółka z siedzibą w Warszawie. Jej celem jest szeroko pojęte stworzenie warunków dla rozwoju systemu elektromobilności w Polsce, a także organizacja konkursu na polski samochód elektryczny. Patronat nad konkursem sprawują: Ministerstwo Energii, Enea SA, Energa SA, PGE Polska Grupa Energetyczna SA i Tauron Polska Energia SA.

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact