Organizator: Grupa MTP

Audi Q8 50 TDI

Aby zapewnić Audi Q8 50 TDI większą moc i lepsze osiągi, zainstalowany został komputer sterujący silnikiem ABT (AEC).

Silnik może teraz dostarczać 330 KM (243 kW) zamiast 286 KM (210 kW). Modernizacja zwiększa również moment obrotowy z 600 do 650 Nm. Co więcej, Q8 zostało wyposażone w ABT Level Control, aby umożliwić elektroniczne obniżenie standardowego zawieszenia pneumatycznego.

Pakiet Aerodynamiczny zawiera spoiler przedniego zderzaka ABT z panelami wlotu powietrza, zestaw tylnego dyfuzora z wydechami, tylne skrzydło ABT i zestaw emblematów ABT dostępnych w błyszczącym czarnym wykończeniu. Całościowy wygląd uzupełniają koła ABT SPORT GR o wymiarach 10 x 22 cale. Ten model z mocno wklęsłą podstawą obręczy jest dostępny w kolorze czarnym matowym z polerowanym frontem lub w błyszczącym czarnym kolorze z polerowanym rantem felgi.

Wnętrze ma również pewne efekty specjalne, takie jak przycisk start-stop ABT z wysokiej jakości metalowym wykończeniem. Pozwala koneserom samochodów wiedzieć, że naprawdę potężny silnik czeka, aby ożywić się na drugim końcu „gorącego drutu”. Zintegrowane światła wejściowe ABT to kolejny fajny gadżet, który wyświetla logo firmy tuningowej na asfalcie, gdy drzwi są otwarte.