Audi A6 i prototyp Audi e-tron na Geneva Motor Show 2018

6 marca 2018 r. Na Geneva Motor Show 2018, Audi zaprezentowało prototyp swego pierwszego w pełni elektrycznego modelu. Jeszcze przed rozpoczęciem seryjnej produkcji tego modelu, 250 samochodów testowych poddanych zostanie szeregowi prób w ekstremalnych warunkach w różnych zakątkach świata.

Nowa limuzyna Audi A6

Nowe Audi A6 to ósma już generacja udanej limuzyny klasy wyższej. Zaawansowany technicznie i elegancki model, wprowadza do tego segmentu szereg innowacji i jest jeszcze bardziej wszechstronny. Wraz z A8 i A7 Sportback, nowe Audi A6 jest wytwornym ambasadorem nowego języka stylistycznego Audi. Napięte powierzchnie, klarowne krawędzie i niepowtarzalna linia, podkreślają sportową elegancję, najnowsze rozwiązania techniczne i najwyższą jakość pojazdu segmentu premium.

System obsługi MMI touch response dający haptyczne i akustyczne sygnały zwrotne, zapewnia szybką i intuicyjną obsługę wielu funkcji pojazdu. Rozbudowana gama rozwiązań z zakresu connectivity i systemów wspomagania kierowcy, daje więcej bezpieczeństwa i wygody. Gwiazdami wśród systemów wsparcia kierowcy są funkcje automatycznego parkowania i automatycznego wjazdu do garażu, które podobnie jak adaptacyjny asystent jazdy, w ciągu najbliższego roku poszerzą zakres oferowanych opcji. Adaptacyjny asystent jazdy wspiera kierowcę podczas przyspieszania i hamowania oraz pomaga utrzymać pojazd na obranym pasie ruchu, również w przypadkach gdy droga się zwęża, lub prowadzone są na niej roboty.

a181738_large_b.jpg

Na drodze, Audi A6 jest dynamiczne niczym samochód sportowy i zwinne niczym auto kompaktowe. Nowy, dynamiczny układ czterech kół skrętnych odgrywa tu istotną rolę. Łączy w sobie bezpośrednią, sportową reakcję układu kierowniczego z doskonałą stabilnością prowadzenia, zmniejszając jednocześnie promień skrętu limuzyny nawet o 1,1 metra. Nowa koncepcja tłumienia dostarcza intensywnych, ale też bardzo zróżnicowanych informacji zwrotnych z nawierzchni drogi.

W początkowym okresie, nowe Audi A6 będzie oferowane w Europie z dwoma mocnymi jednostkami napędowymi: 3.0 TFSI o mocy 250 kW (340 KM) oraz 3.0 TDI o mocy 210 kW (286 KM). Oba silniki standardowo wyposażono w układ mild-hybrid, zwiększający komfort podróży i wydajność pojazdu. Nowe Audi A6 wytwarzane będzie w fabryce w Neckarsulm, a na rynku pojawi się w czerwcu 2018 r.

W pełni elektryczny SUV: prototyp Audi e-tron

Prototyp Audi e-tron oferuje przedsmak pierwszego w pełni elektrycznego modelu czterech pierścieni. Umiejętny kamuflaż kryje pod swą powierzchnią sportowego, pięciomiejscowego SUV’a segmentu premium z dużą przestrzenią bagażową. Ilość miejsca wewnątrz oraz komfort podróży są charakterystyczne dla luksusowych modeli Audi.

Duży zasięg odpowiadający potrzebom długich podróży oraz wszechstronne opcje ładowania, dają klientom możliwość czysto elektrycznej, bezkompromisowej jazdy. Wersję produkcyjną Audi e-tron można doładowywać energią elektryczną na stacjach szybkiego ładowania zapewniających moc ładowania 150 kW. W ten sposób, nowy SUV może być gotów do kolejnego etapu długiej podróży w niespełna 30 minut.

a182032_large_ba.jpg

Jeszcze przed wejściem na europejskie rynki, co nastąpi pod koniec roku, ponad dwieście pojazdów testowych poddanych zostanie szeregowi prób w ekstremalnych warunkach różnych zakątków świata. Specjalnie zakamuflowane prototypy można jednak już teraz sfotografować w Genewie. Najlepsze ze zdjęć nadesłanych przez miłośników marki i opatrzonych hashtagiem #etron, opublikowane zostaną na stronie internetowej www.e-tron.audi.pl. Na tej samej stronie dostępne będą również inne ekskluzywne zdjęcia z salonu motoryzacyjnego w Genewie.

Źródło: materiały prasowe Audi

Wstecz

Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact