Kongres MOVE MOBILITY & VEHICLES

5 kwietnia 2018 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się kongres MOVE - dziękujemy za liczną obecność.

5 kwietnia 2018 r., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

W Polsce rejestruje się coraz więcej aut z napędami alternatywnymi. Na naszych drogach pojawiają się pojazdy elektryczne, w IV kw. 2017 r. zarejestrowano ich (łącznie z hybrydami plug-in) 396 sztuk. Coraz więcej, bo aż 75% pojazdów kupują firmy, a ich udział w zakupach wzrasta od lat. Czy ten trend się utrzyma? Czy klienci przekonają się do nowych napędów? O tym wszystkim rozmawialiśmy na kongresie MOVE – Mobility & Vehicles!

Kongres odbył się podczas największych w Polsce i czwartych w Europie targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show, które co roku przyciągają setki tysięcy profesjonalistów i pasjonatów branży automotive.

fotobueno_motor_show_ttm_05-04-2018_p-11 fotobueno_motor_show_ttm_05-04-2018_p-11 fotobueno_motor_show_ttm_05-04-2018_p-11

W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem „Motoryzacja Jutra”, dlatego też nie mogło na nim zabraknąć tak ważnego tematu jak elektromobilność. Na targach Poznań Motor Show co roku prezentowane są najnowsze trendy i technologie w branży oraz innowacyjne rozwiązania. 
W bieżącym roku przewidzianych jest 60 premier rynkowych i 40 prezentacji pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Stąd też udział w Kongresie MOVE – Mobility&Vehicles kadry zarządzającej koncernów motoryzacyjnych, który odbył się pierwszego dnia targów.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali również przedstawiciele administracji publicznej, rządowej i samorządowej, profesjonaliści z branży automotive, osobistości świata nauki, konstruktorzy i architekci motoryzacyjni, decydenci sektorów paliwowego i energetycznego, izby i stowarzyszenia branżowe, a także inwestorzy planujący zaangażowanie w rozwój elektromobilności w Polsce.

W dyskusjach panelowych udział wzięli m. in.:

 • Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii
 • Michał Kurtyka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii
 • Mirosław Kowalik, Prezes Zarządu ENEA S.A.
 • Jens Hanefeld - Head of International and European Policy Volkswagen AG
 • Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu URSUS S.A.
 • Michael Kobriger, Prezes Zarządu MAN BUS
 • Janusz Kubicki, Prezydent Miasta  Zielona Góra
 • Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay
 • Marcin Korolec, Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych
 • Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający, 
  Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych

Kongres MOVE przyciągnął uwagę ponad 300 słuchaczy! Raz jeszcze bardzo dziękujemy za udział!

Więcej informacji:  kongresmove.pl

Wstecz

Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact