Organizator:

O targach

Podziel się

Największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowej. Na zwiedzających czeka bogata ekspozycja samochodów, motocykli, kamperów, przyczep kempingowych oraz samochodów ciężarowych. Poznań Motor Show to również ogrom imprez towarzyszących, takich jak Kongres MOVE - International Mobility Congress, Poznań MotorBike Show, Stunt Wars Poland, czy Gala Best Cars. To obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu każdego miłośnika motoryzacji.

Poznań Motor Show od lat jest stałym punktem w kalendarzu imprez, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie Dzięki wytężonej pracy wielu osób projekt urósł do rangi najważniejszego wydarzenia motoryzacyjnego, nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Podczas Poznań Motor Show przedstawiciele biznesu, administracji publicznej i fani motoryzacji mogą poznać panujące trendy rynkowe oraz porozmawiać na tematy związane z przyszłością motoryzacji, a także następującą rewolucją w świecie transportu. 

"Droga do Elektromobilności" 

Pod takim właśnie hasłem odbędzie się najbliższa edycja Poznań Motor Show. Bez wątpienia jesteśmy świadkami jednej z najważniejszych zmian w historii wydarzenia, organizowanego przez Grupę MTP. Poznań Motor Show staje się ważnym uczestnikiem  elektromobilnej rewolucji w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.

Głównym celem przyświecającym organizatorom Poznań Motor Show jest przybliżenie tematu elektromobilności możliwe najszerszemu gronu odwiedzających to wydarzenie. - Poznań Motor Show staje się aktywnym uczestnikiem dyskusji na temat mobilnej przyszłości, przez co rozumiemy również naszą rolę edukacyjną. Chcemy przybliżać elektromobilność poprzez możliwość osobistego zetknięcia się z nią – tłumaczy Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor targów PMS.

Kongres MOVE - International Mobility Congress

Równocześnie z Poznań Motor Show odbędzie się Kongres MOVE – International Mobility Congress, czyli największa konferencja merytoryczna w Polsce poświęcona elektromobilności oraz przyszłości motoryzacji. Harmonogram Kongresu wypełnią liczne prelekcje i dyskusje na temat zmian zachodzących w świecie motoryzacji. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele administracji publicznej, samorządów lokalnych, przemysłu energetycznego i paliwowego, uczelni wyższych  oraz mediów branżowych. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli producentów samochodów osobowych i ciężarowych oraz autobusów. Współorganizatorem kongresu jest Polskie Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, będące członkiem Avere.

Premierowe pokazy i najnowsze pojazdy

Tradycyjnie już ważnym elementem Poznań Motor Show są premiery modeli czołowych producentów samochodów, które zostaną zaprezentowane podczas Press Day. To także okazja do zapoznania się z autami koncepcyjnymi pokazującymi w jakim kierunku może rozwijać się rynek motoryzacyjny.

Największą uwagę przyciągają oczywiście samochody, ale nie tylko fani czterech kółek znajdą coś dla siebie. Zwiedzający mogą zobaczyć aż 5 różnych ekspozycji: samochodową, motocyklową, caravaningową, detalingową oraz ciężarową. Łącznie daje to ponad 1000 pojazdów, które można podziwiać w trakcie targów.   

Moc imprez towarzyszących 

Poznańskie targi nie ograniczają się wyłącznie do prezentacji najnowszych zdobyczy świata motoryzacji. To również liczne atrakcje i imprezy towarzyszące. 

Wśród nich znajdują się takie wydarzenia jak zawody freestyle'u motocyklowego Slunt Wars Poland, Poznań Motorbike Show, Gala Best Cars, Arena Wideoblogerów, czy strefa Speed Ladies. 

Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce imprezy towarzyszące