Sponsor


Partner


Główny Partner RadiowyGłówny Patron InternetowyStrategiczny
Partner TelewizyjnyPatroni Medialni

Partner Wydarzenia

FAQ Poznań Motor Show 2019

Dlaczego warto przyjechać na Poznań Motor Show?

Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowej. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji. Jak co roku, będziecie mogli podziwiać pojazdy w ramach 4 salonów – samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz truck.

Ile czasu potrzebuję by zwiedzić wszystkie stoiska podczas Poznań Motor Show?

Najlepiej zarezerwować sobie cały dzień. Tegoroczny Poznań Motor Show to 10 pawilonów wypełnionych po brzegi motoryzacyjnymi nowościami oraz tereny zewnętrzne, na których będą się odbywać m.in. pokazy stuntu czy offroadu.

Jenocześnie podczas Poznań Motor Show odbywają się Alternative Fuels Technology, więcej informacji jest pod tym linkiem.

Jaka jest cena biletu na Poznań Motor Show 2019?

Szczegółowe informacje o cenach biletów znajdują się pod tym linkiem.

Czy bilety na Poznań Motor Show 2019 mogą się skończyć?

Tak, ze względu na rosnące zainteresowanie targami oraz względami bezpieczeństwa, istnieje możliwość czasowego wstrzymania sprzedaży, o wszystkich tego typu sytuacjach będziemy informować na bieżąco.

Czy zaoszczędzę kupując wcześniej bilet na Poznań Motor Show 2019?

Tak, kupując bilety w przedsprzedaży zarówno online jak i w punktach stacjonarnych można skorzystać z promocji cenowych. Bilety są tańsze nawet o 20%.

Czy muszę drukować bilet na Poznań Motor Show zakupiony online?

Można ale nie trzeba. Istotny jest kod kreskowy - musi być nieuszkodzony i dobrze widoczny. Bilety najlepiej wydrukować w formacie A4, mogą być czarno-białe.

Mój bilet wygląda dziwnie, jak mogę sprawdzić czy jest ok?

Przede wszystkim nie pokazuj jego zdjęcia publicznie w internecie. To umożliwi innym osobom wydruk kodu kreskowego, który upoważnia do wejścia na bramce. Możesz skontaktować się z nami najlepiej przez Facebooka Poznań Motor Show:
www.facebook.com/PoznanMotorShow

Czy mogę kupić bilety podczas trwania targów Poznań Motor Show?

Tak, kasy będą czynne przez okres trwania targów, godziny otwarcia kas można znaleźć pod tym linkiem. Pula biletów na Poznań Motor Show jest ograniczona i sprzedaż w kasach może być wstrzymana, dlatego zachęcamy do zakupu biletów w procesie przedsprzedaży.

Czy dzieci muszą płacić za bilet?

Dzieci do lat 3 włącznie nie płacą za bilet. Aby otrzymać darmową wejściówkę, dla dziecka, należy podejść do kierownika holu i poprosić o dany dokument, następnie postępować zgodnie z jego wskazówkami. Stanowisko kierownika znajduje się przy kasach biletowych w każdym wejściu na teren targów.

Czy honorowana jest Karta Dużej Rodziny?

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą kupić bilety na Poznań Motor Show 2019 w dniach 28-31 marca 2019. Bilety w cenie 15 zł/os. dostępne wyłącznie dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny (lokalne karty nie będą honorowane).

Z kartą Dużej Rodziny należy podejść do Kierownika na wejściu. Na podstawie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny zostanie wydany dokument i następnie z nim należy podejść do kasy, aby kupić bilet w tańszej cenie.

Każdy członek rodziny, który chce skorzystać z promocji musi okazać swoją kartę Kierownikowi.

Bilety z kartami Dużej Rodziny będą sprzedawane tylko w wejściach:

- w Holu Północnym (World Trade Center, wejście od ul. Bukowskiej)

- w Pawilonie 3A (róg Bukowskiej/Roosevelta, wejście vis a vis Bałtyku)

- w Holu Południowym (ul. Głogowska 16, wejście po dawnej restauracji McDonald's)

Bilety w cenie 15 zł/os. można zakupić tylko w kasach stacjonarnych na terenie MTP w dniu wydarzenia.

Czy są bilety grupowe np. dla szkół?

Nie, nie ma biletów grupowych, zachęcamy do zakupu tańszych biletów w przedsprzedaży. Szczegółowe informacje o cenach i rodzajach  biletów znajdziesz tutaj.

Czy można robić zdjęcia i wsiadać do samochodów?

Można robić zdjęcia i wsiadać do zdecydowanej większości wystawionych pojazdów. W przypadku niektórych marek premium może jednak nie być takiej możliwości - indywidualna decyzja zależy ostatecznie od konkretnego wystawcy.

Czym jest Press Day?

Press Day jest skierowany do osób ściśle powiązanych z branżą motoryzacyjną. Na ten dzień zapraszamy media, przedstawiciel rządu i samorządów oraz przedstawicieli organizacji branżowych. Już od godzin porannych odbywają się na stoiskach wystawców konferencje prasowe największych marek oraz premiery motoryzacyjne.

Czym jest VIP Day?

VIP Day to unikatowy moment podczas Poznań Motor Show. Jest to dzień dla największych pasjonatów motoryzacji oraz biznesowych przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Ograniczona liczba biletów na VIP Day gwarantuje najwyższy komfort podczas zwiedzania targów. Można zwiedzić ekspozycje, zobaczyć premierowe pojazdy, porozmawiać z wystawcami, otrzymać limitowane pakiety informacyjne.

Jak dojechać na Poznań Motor Show?

Ponieważ targi motoryzacyjne przyciągają tłumy zwiedzających – w zeszłym roku były to ponad 151 tysiący osób – najlepiej skorzystać z komunikacji publicznej.

Dojazd komunikacją miejską:

Wejście Wschodnie od ulicy Głogowskiej - tramwaj linii 5,6,8,10,11,18, przystanek Most Dworcowy.

Wejście Południowe od ulicy Głogowskiej - tramwaj linii 12, 14, 19, przystanek podziemny Dworzec Zachodni, oraz naziemny linii 3, 8, 11, 12.

Wejście Północne od ulicy Grunwaldzkiej – tramwaj linii 6,13,15, autobus linii 48, 59, 63, 64, 69, 77.

Dworzec Kolejowy oraz Dworzec Autobusowy znajdują w bezpośrednim sąsiedztwie wejść od ulicy Głogowskiej.

Rozkład jazdy ZTM

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wydarzeniem sugerujemy dojazd na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich komunikacją miejską, samochód można za darmo zaparkować na terenie parkingu Posnania oraz przy Centrum Handlowym M1:

Darmowy parking – Posnania
Poziom -1
ul. Pleszewska 1, Poznań

Możliwość zaparkowania w dniach: 5.04, 6.04, 7.04, 8.04 (w niedzielę są czynne punkty gastronomiczne, usługowe oraz rozrywkowe), można zostawić tam samochód i wsiąść w komunikację miejską:

- tramwaj linii 5 – przystanek Kórnicka, Rondo Rataje, kierunek Górczyn, najlepiej wysiąść na przystanku Rondo Kaponiera lub Most Dworcowy, lub Dworzec Zachodni

- tramwaj linii 6 – przystanek Kórnicka, Rondo Rataje, kierunek Junikowo, najlepiej wysiąść na przystanku Most Dworcowy lub Bałtyk

- tramwaj linii 18 – przystanek Kórnicka, Rondo Rataje, kierunek Ogrody, najlepiej wysiąść na przystanku: Most Dworcowy

Darmowy parking przy Centrum Handlowym – M1
M1 Centrum Handlowe
ul. Szwajcarska 14
61-285 Poznań

Możliwość zaparkowania w dniach: 5.04, 6.04, 7.04, 8.04 (w niedzielę centrum handlowe M1 jest zamknięte), można zostawić tam samochód i wsiąść w komunikację miejską:

- tramwaj linii 18 – przystanek Szwedzka, kierunek Ogrody, najlepiej wysiąść na przystanku: Most Dworcowy

A jeśli przyjadę samochodem?

Międzynarodowe Targi Poznańskie oferują swoim gościom 24 godzinny, strzeżony parking (850 miejsc parkingowych) oddalony o 350 metrów od terenów wystawowych, na ulicy Matejki 63. Parking obsługuje zarówno pojazdy osobowe, jak i autobusy. Zaparkowanie własnego auta w Strefie Płatnego Parkowania nie tylko wiąże się z opłatą, ale będzie także bardzo utrudnione ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych.

Zachęcamy również do skorzystania z Parkingu Rondo Kaponiera zlokalizowanego pod Rondem Kaponiera.

Cena: 3zł/godzina, na miejscu można płacić tylko w automacie kasowym (kasa automatyczna). Kasa przyjmuje gotówkę: bilon i banknoty, wydaje resztę w monetach oraz przyjmuje płatności kartą.

Przyjdę pieszo, którędy mogę wejść na Poznań Motor Show?

Wejście na teren targów możliwe jest od ulic:
- ul. Śniadeckich (Wejście Zachodnie)
- ul. Grunwaldzkiej (Wejście Północne)
- ul. Głogowskiej 10 /Most Dworcowy (Wejście Wschodnie)
- ul. Głogowskiej (Wejście Południowe)

Czy na terenie targów mogę kupić coś do jedzenia?

Tak – zarówno obiad jak i przekąski, napoje i słodycze znajdziesz na terenie Targów. W pawilonach 2, 3, 3A, 5, 6A, 7 oraz 15 zlokalizowane są kawiarnie MTPcafe. W pawilonach 3, 5, 8A oraz 15 znajdują się restauracje MTPbistro, w których można zjeść lunch czy obiad.

Czy na terenie targów jest bankomat?

Na terenie targów można wypłacić gotówkę korzystając z funkcji cashback przy okazji dowolnych zakupów w punktach MTPcafe i MTPbistro. Maksymalny limit wypłacanej gotówki to 300 zł - karty VISA, 500 zł - karty MasterCard.
Bankomat zlokalizowany jest poza terenem targów przed Wejściem Wschodnim od strony Mostu Dworcowego /ulicy Głogowskiej.

Czy na jednym bilecie można wchodzić i wychodzić poza teren targów?

NIE, bilety sprzedawane na Poznań Motor Show są jednorazowego wejścia.
Opuszczając teren targów danego dnia nie ma możliwości powrotu na Poznań Motor Show na tym samym bilecie.

Czy na teren targów można wejść z psem?

Nie, zgodnie z Regulaminem dla Zwiedzających psy oraz pozostałe zwierzęta nie zostaną wpuszczone na teren targów.

Czy są dostępne szatnie?

Tak, szatnie będą dostępne w cenie 3 zł za sztukę oddanej odzieży.

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna